Mi is ez a tréning?
Csapatépítő tréningünket úgy állítottuk össze, hogy a lehető legjobban alakítható legyen az Ön igényeihez! A tréning multifunkcionális; a kívánt eredményt –az elérendő cél függvényében más-más módszertannal- de mindenképp a közös munkavégzés eszközével érjük el.
A feladat, minden esetben valamilyen tárgy, szerkezet megépítése. Az építőmunka, a résztvevők létszámától függően, történhet egy közös nagy csoportban vagy kisebb csoportok versenyeként.
Az építmények lehetnek funkcionális szerkezetek (hajók, katapultok, stb.), lehetnek művészi értékűek (a cég szobra, a csapat toteme), de szolgálhatják a cég társadalmi felelősség-vállalásának szerepét is (állatetető-, játszótér- vagy kertépítés).
Az építést minden esetben a csapatépítési tréningek ezen típusára specializálódott trénereink és műszaki szakemberek felügyelik.
Mik voltak az eddigi legsikeresebb építő tréningjeink?
- 2-3 fős papírhajó-építés és evezőverseny
- Középkori hajítógép építő verseny, avagy ki veszi be a várat
- Állítsuk szobrot a saját csapatunknak
- Vadetetők építése a Pilisben
- Vidéki játszótér-építés
Mi a tréning célja?
Az építő tréning célja, hogy a résztvevők az aktív alkotó munka során fejleszthessék együttműködési készségüket és kommunikációjukat, illetve megteremtsék, vagy tovább erősítsék a csapatidentitás és az összetartozás érzését.
A program tudatosítja a csapattagokban, hogy a céljaik közösek és a végső sikert együttműködve érik el a leghatékonyabban. Ezen felül, a tréning jellegétől függően, lehet cél a közös alkotás, a versengés és a segítő, adományozó szándék is.
Egyedi kerettörténetek
A program keretét általában egy kitalált történet adja meg, amely megteremti az alkotó munka hangulatát és a vissza-visszatérő utalások, játékos elemek biztosítják a résztvevők önfeledt jókedvét.
Kiknek ajánljuk tréningünket?
A közös építés remek alkalmat jelent azok számára, akik munkájuk során elsősorban szellemi tevékenységet folytatnak, ezért a kétkezi alkotás élménye hiányzik mindennapjaikból, ugyanakkor ezt szívesen megtapasztalnák.
A program egyúttal alkalmas olyan személyek számára is, akik alkotó munkát végeznek, de építő, „teremtő” készségüket szeretnék kipróbálni a munkájukon kívül is.
Abban az esetben is ideális választás a tréning, amennyiben a cég a társadalmi felelősségvállalásának kíván egy hasznos és tevékeny lehetőséget találni.
Milyen eredményt hozhat a program?
Az építő tréning kiválóan fejleszti a csapat együttműködését és belső kommunikációját. Az építmények megalkotásához ugyanis feltétlenül szükség van a közös ötletekre, döntéshozatalra, tervezésre és kivitelezésre. Ezt csak úgy valósíthatják meg sikeresen a csapatok, ha aktív, többirányú kommunikációt folytatnak, figyelembe veszik egymás véleményét, ötleteit, valamint sikerül közös álláspontot kialakítaniuk és megfelelő módon tudják felosztani a csoportszerepeket.
Az építésben ténylegesen egymás segítségére vannak utalva a résztvevők, hiszen a különböző konstrukciós fázisokat, részelemeket egymással összhangba kell hozniuk, ami komoly csapatmunkát követel meg tőlük.
A program végén a csapat erőfeszítéséből születik meg az építmény, és a közös siker és győzelem élménye minden csapattag számára feledteti a munka fáradalmait.
Ajánlatkérésével, érdeklődésével kapcsolatban keresse bizalommal kollégánkat!

Gáspár Zsóka |
---|
Tréningágazat-vezető |
info@treningakademia.hu |
+36 1 887 2326 +36 30 261 5809 |