ORIENTÁCIÓS GONDOLAT
„Az ügyfél a legfontosabb látogatónk. Nem függ tőlünk, mi függünk tőle. Nem zavar bennünket, még ha úgy tűnik is. Nem kívülálló. Ő tesz nekünk szívességet azzal, hogy minket választott. Az ügyfelek jelentik munkánk és jövőnk biztonságának egyetlen forrását.”
(Mahatma Gandhi)
Soft skillek forradalma
A soft skillek, vagyis magyarul “puha készségek” vagy “puha faktorok” az ember olyan készségei, amik nehezen mérhetőek és mutathatóak ki közvetlenül számokkal.
Minden, a szakmán vagy a szakmai tudáson túlmutató, a személyiségben rejlő, látható vagy akár rejtett képességek gyűjtőneve, magában foglalja a csapat-orientációt, kommunikációs készséget, szervezőképességet, flexibilitást, mobilitást, emocionális intelligenciát, motiválhatóságot, kreativitást, a kooperációs képességet, önállóságot, problémamegoldó képességet, teherbíró, stressztűrő képességet stb. A fogalom az emberi személyiséggel áll szoros kapcsolatban.
A tudás, a kompetenciák és a soft skillek hármasa közül a puha kompetenciákat tartják a legfontosabbnak (36,9 százalék) a cégek toborzó munkatársai. A vállalaton belüli siker szempontjából ezeket követik a kompetenciák (33,8 százalék), majd az elméleti ismeretek (29,2 százalék), hiszen az utóbbi kettő könnyebben tanulható, fejleszthető.
Az előre lépéshez a szakmai tapasztalat és a gyakorlati ismeretek a legfontosabbak. Ebből a szempontból a lista második helyén az elméleti és a gyakorlati ismertek közti átjárhatóság szerepel.
A legtöbb tematikus vállalati tréning célja többek között az ilyen soft skillek továbbfejlesztése úgy, hogy a résztvevők személyes eredményességüket fejlesztve, képesek legyenek az eddiginél magasabb szinten, készségszinten alkalmazni különböző technikákat, mint például a hatékony kommunikációs technikákat, tárgyalási, valamint prezentációs technika alapjait.
Az ilyen soft skill tréningek sajátossága a komplexitás és a rugalmas személyre szabott szerkezet. Ezt maximálisan, a leghatékonyabban a „one-to-one” tréning biztosítja.
A komplexitása egyrészről az alkalmazott módszertanból ered, hiszen a program során kompetenciákat fejlesztő tréning elemekkel és coaching módszerével egyaránt dolgozunk. Másrészt tartalmilag is teljes, hiszen témaköreit tekintve egyénre szabva magába foglalja mindazt, amivel a dolgozó találkozik munkája során.
A soft skill típusú tréningprogramjaink részletes, testreszabott, tematikáját az első személyes konzultációt (online briefing) követően tudjuk pontosan meghatározni.
Egyszemélyes, one-to-one tréning,
ahol a választott témában csak veled foglalkoznak képességeid fejlesztésén!
- A miértjeidre, problémáidra személyiség- és helyzetfüggő válaszokat és megoldásokat kapsz.
- Az osztatlan figyelemnek köszönhetően felszínre kerülnek a kérdéses területek.
A tanított készségeket hatékonyabban, gyorsabban és tartósabban sajátítod el, amelyek rövid időn belül igazi hozzáadott értéket adnak majd számodra.
- Online formában nem kell időt pazarolnod az utazásra, nem kell kényelmetlen tantermi körülmények között tanulni, otthonról, egy kényelmes kanapéról is bejelentkezhetsz.
- Bármikor tanulhatsz, munkaidőn kívül és hétvégén is meg tudjuk valósítani a tréninget.
A tréning magabiztosságot, motivációt, útmutatót ad a mindennapokban, a magánéletedben és a munkádban egyaránt (business, life)
Mit nyújt még a képzés?
- önismeretet, mert ez minden fejlődésünk alapja
- személyiségfejlődést, a tudatosság erősítését
- szemléletmódváltást
- számos felismerést és AHA-élményt: egyszer csak egyik pillanatról a másikra összeáll a kép, és megértesz valami fontosat magadról és a környezetedről
- azonnal beépíthető eszközöket, gyakorlati tudást
Bármely témát választhatod, amiben fejlődni szeretnél:
- kommunikáció, tárgyalástechnika
- vezetői készségfejlesztés
- időgazdálkodás
- prezentáció
- értékesítés (ártárgyalás, telefonos értékesítés)
- stressz, és konfliktuskezelés
- ügyfélszolgálat
- toborzás,- és interjútechnika,
- pénzügy, kontrolling
- időgazdálkodás
- stb.
Kérdéseivel, ajánlatkérésével forduljon hozzánk bizalommal!

Gáspár Zsóka |
---|
Tréningágazat-vezető |
info@treningakademia.hu |
+36 1 887 2326 +36 30 261 5809 |